MENFEZLER
EMT-U (EMİCİ MENFEZ DAMPERSİZ)
Tek sıra kanatlı dampersiz menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir.
EMT-UP (EMİCİ MENFEZ ZIT DAMPERLİ)
Tek sıra kanatlı volüm damperli menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına volüm damper monte edilir. Bu menfezlerde menfezin ön yüzünde kanatların arasına monte edilmiş olan ayar anahtarı bir tornavida yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek hava ayarı yapılır.
EMT-D (EMİCİ MENFEZ PARALEL DAMPERLİ)
Tek sıra kanatlı paralel damperli menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına paralel kanatlı damper monte edilir. Bu menfezlerde hava ayarı menfezin ön yüzündeki kol yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek yapılır.
EMC-U (ÜFLEME MENFEZİ DAMPERSİZ)
Çift sıra kanatlı dampersiz menfezdir. Üfleme menfezi olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için yatay ve dikey kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir.
EMC-UP (ÜFLEME MENFEZİ ZIT DAMPERLİ)
Çift sıra kanatlı volüm damperli menfezdir. Üfleme menfezi olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için yatay ve dikey kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına zıt kanatlı damper monte edilir. Bu menfezlerde hava ayarı menfezin ön yüzünde kanatların arasına monte edilmiş olan ayar anahtarı bir tornavida yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek yapılır.
EMC-D (ÜFLEME MENFEZİ PARALEL DAMPERLİ)
Çift sıra kanatlı paralel damperli menfezdir. Üfleme menfezi olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına paralel kanatlı damper monte edilir. Bu menfezlerde menfezin ön yüzündeki kol yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek hava ayarı yapılır.
EMP-U (PERFORE DELİKLİ MENFEZ)
Alüminyum profilden yapılmış çerçeve içerisine perfore delikli sac monte edilerek yapılmıştır. Fan coil emişinde veya asma tavanda kontrol kapağı olarak kullanılır. İstenildiğinde elyaf filtre monte edilebilir.
EMR-U (KARE PETEK MENFEZ)
Alüminyum profilden yapılmış çerçeve içerisine polietilen kare petek monte edilerek yapılmıştır. Fan coil emişinde, asma tavanda kontrol kapağı olarak veya transfer menfezi olarak kullanılır. Kontrol kapağı uygulamalarında menteşeli ve kilitli olarak imal edilmektedir. İstenildiğinde elyaf filtre monte edilebilir.
EPD-U (DIŞ HAVA PANJURU)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üfleyici olmak üzere bina cephesinde hava kanallarının ağzına monte edilir panjurun arka kısmına kuş ve yabancı madde girmesini engellemek maksadı ile metal rabiz teli takılır. Panjur kanatları dış kasaya 45˚ açı ile monte edilir.
EPB-U (BANYO PANJURU)
Banyo ve wc lerde transfer menfezi olarak kullanılır. Menfezin arka kısmına haşare girmesini engellemek maksadı ile alüminyum rabiz teli takılır. Ayrıca transfer menfezi olarak ta kullanılabilir. Kanatlar yandaki kol sayesinde aşağı yukarı hareket ettirilerek açma kapama yapılır.
SKM-U (SABİT KANAT MENFEZ)
Küçük ebatlarda dış hava panjuru olarak kullanılır. Ayrıca transfer menfezi olarak ta kullanılabilir. İstenilmesi halinde menfezin arka kısmına haşare girmesini engellemek maksadı ile alüminyum rabiz teli takılabilir. Kanatlar sabit olup ayarlama yapılamaz.
EMS-U (LİNER MENFEZ)
Havalandırma sistemlerinde hava transfer menfezi olarak, Fan-coil lerde emiş ve üfleme menfezi ve kapatılan radyatör önlerinde kullanılır.
EYP-U (YER (DÖŞEME) MENFEZİ)
Havalandırma sistemlerinde zeminde (döşemede) kullanılır. Sabit kanatlı yapıdadır. Özel olarak hazırlanmış alüminyum profiller Kullanılmasından dolayı ayakla üzerine basılması sonucunda deforme olmaz. İstenildiğinde damperli olarak üretilmektedir.
EAPK-U (KLİPİN TAVAN ANEMOSTATI)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üflemelerde kullanılır. Anemostatlar monte edilecek yere göre iki, üç ve dört yönlü olarak imal edilmektedir. Kullanılan yaylı sistem sayesinde orta kısım dış çerçeveden kolaylıkla çıkartılabilir. Dış kasa içten vidalandıktan sonra orta kasa tekrar yerine takılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Hava ayarı için anemostat arkasına paralel damper monte edilmiştir. İstenildiğinde volüm damper monte edilebilir.
EAP-U (ANEMOSTAD DAMPERSİZ)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üflemelerde kullanılır. Anemostatlar monte edilecek mahalin özelliğine göre iki, üç ve dört yönlü olarak imal edilmektedir
EAP-UP (ANEMOSTAD DAMPERLİ)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üflemelerde kullanılır. Anemostatlar monte edilecek yere göre iki, üç ve dört yönlü olarak imal edilmektedir. Hava ayarı için anemostat arkasına paralel damper monte edilmiştir.İstenildiğinde volüm damper monte edilebilir. Hava ayarı anemostatın ön yüzünde bulunan kol vasıtası ile yapılır.
EAPS-U (ANEMOSTAD DAMPERSİZ GÖBEĞİ ÇIKMALI)
Havalandırma sistemlerinde emiş ve üflemelerde kullanılır. Anemostatlar monte edilecek yere göre iki, üç ve dört yönlü olarak imal edilmektedir. Kullanılan yaylı sistem sayesinde orta kısım dış çerçeveden kolaylıkla çıkartılabilir. Dış kasa içten vidalandıktan sonra orta kasa tekrar yerine takılabilir şekilde dizayn edilmiştir.
EAPS-UP (ANEMOSTAD DAMPERLİ GÖBEĞİ ÇIKMALI)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üflemelerde kullanılır. Anemostatlar monte edilecek yere göre iki, üç ve dört yönlü olarak imal edilmektedir. Kullanılan yaylı sistem sayesinde orta kısım dış çerçeveden kolaylıkla çıkartılabilir. Dış kasa içten vidalandıktan sonra orta kasa tekrar yerine takılabilir şekilde dizayn edilmiştir. Hava ayarı için anemostat arkasına paralel damper monte edilmiştir. İstenildiğinde volüm damper monte edilebilir.
SLT-U (SLOT DİFÜZÖR)
Havalandırma sistemlerinde emici ve üfleyici olarak kullanılır. 1 - 2 - 3 - 4 sıralı veya daha fazla sıralı olarak üretilebilir. Ön panelde bulunan polietilen malzemeden yapılmış özel kanatçıklar sayesinde hava yönlendirme ve hava ayarı yapılabilir.
EMT-R-U (EMİCİ SİLİNDİRİK KANAL MENFEZİ DAMPERSİZ)
Tek sıra kanatlı dampersiz eğrisel menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Silindirik hava kanallarına monte edilebilmesi için istenilen kanal çapına göre imal edilmektedir. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir.
EMT-R-UP (EMİCİ SİLİNDİRİK KANAL MENFEZİ DAMPERLİ)
Tek sıra kanatlı eğrisel volüm damperli menfezdir. Emici menfez olarak kullanılır. Silindirik hava kanallarına monte edilebilmesi için istenilen kanal çapına göre imal edilmektedir. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına volüm damper monte edilir. Bu menfezlerde hava ayarı menfezin ön yüzünde kanatların arasına monte edilmiş olan ayar anahtarı bir tornavida yardımı ile sağa sola hareket ettirilerek hava ayarı yapılır.
EMC-R-U (ÜFLEYİCİ SİLİNDİRİK KANAL MENFEZİ DAMPERSİZ)
Çift sıra kanatlı dampersiz menfezdir. Üfleme menfezi olarak kullanılır. Silindirik hava kanallarına monte edilebilmesi için istenilen kanal çapına göre imal edilmektedir. Hava yönlendirmesi için yatay ve dikey kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir.
EMC-R-UP (ÜFLEYİCİ SİLİNDİRİK KANAL MENFEZİ DAMPERLİ)
Çift sıra kanatlı eğrisel volüm damperli menfezdir. Üfleme menfezi olarak kullanılır. Silindirik hava kanallarına monte edilebilmesi için istenilen kanal çapına göre imal edilmektedir. Hava yönlendirmesi için ortadaki kanatlar ayarlanabilir olarak dizayn edilmiştir. Hava ayarı için menfezin arka kısmına volüm damper monte edilir. Bu menfezlerde hava ayarı menfezin ön yüzünde kanatların arasına monte edilmiş olan ayar anahtarı bir tornavida yardımı ile sağa sola haraket ettirilerek hava ayarı yapılır.
ESP-U (YUVARLAK ANEMOSTAT)
Bu tip menfezler havalandırma sistemlerinde emici ve üfleyici olarak kullanılır. Sabit ve eğri kanatlı yapıdadır. Bu nedenle yatay atışlara uygundur. Coanda etkisi istenilen durumlarda tavana aynı düzlemde monte edilmelidir. Bu durumda dairesel yayılma sağlanır. 4 m’ ye kadar olan yüksekliklerde kullanılır.
ESR-U (TÜRBÜLANSLI SWIRL DİFİZÖR)
Havalandırma sistemlerinde 4 metre ve daha yüksek mahallerde kullanılır. Ayarlanabilir kanatlı yapıdadır. Difüzörün ön yüzünde orta göbekte bulunan. Ayar mekanizması el yardımı ile sağa sola çevrilerek, Hava yönlendirme ve hava ayarı yapılabilir.
EADC-U (JALUZİ (GERİ DÖNÜŞÜMLÜ DAMPER))
Havalandırma sistemlerinde hava kanallarının ağzına veya arasına monte edilir. Hava akış yönüne göre tek tarafa açılır özellikte olduğundan Aksi yönden hava akımını engeller. Cihaz çalıştığında havanın etkisi ile açılır, cihaz stop ettiğinde kendiliğinden kapanarak hava geçişini engeller.
EMG-U (GEMİCİ ANEMOSTAD)
Bu tip menfezler havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır. Tek kanatlı olup kanatın çevrilmesi ile hava geçiş alanı ayarlanabilir. Genellikle ıslak hacimlerde ve küçük mahallerde kullanılır.
ESS-U (SWRİL DİFÜZÖR)
Havalandırma sistemlerinde soğutmaya yönelik üfleme menfezi olarak kullanılır. Kanat açıları sabittir ancak el yordamı ile açılar değişebilir. Montajda kesinlikle Menfez Box’ ı kullanılmalıdır.
ESS-UP (SWRİL DİFÜZÖR (PLASTİK KANATLI))
Havalandırma sistemlerinde soğutmaya yönelik üfleme menfezi olarak kullanılır. Hava yönlendirmesi plastik kanatçıkların sağa ve sola dönmesi ile sağlanır. Montajda kesinlikle Menfez Box’ı kullanılmalıdır.
EKK-U (KONTROL KAPAĞI)
Alüminyum profilden yapılmış çerçeve içerisine polietilen kare petek veya perfore delikli sac monte edilerek yapılmıştır. Fan coil emişinde, asma tavanda kontrol kapağı olarak olarak kullanılır. Kontrol kapağı uygulamalarında menteşeli ve kilitli olarak imal edilmektedir. İstenildiğinde elyaf filtre monte edilebilir.
EMK-U (KAPI TRANSFER MERKEZİ)
Havalandırma sistemlerinde hava transfer menfezi olarak kullanılır. Kanatlar ve açıları sabittir ayarlama yapılamaz. Pozitif ve negatif basınçlı sistemlerde içeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye serbest hava geçişini sağlamak üzere kapı veya duvara monte edilirler.
ESL-U (LİF TUTUCU MENFEZ)
Havalandırma sistemlerinde emiş menfezi olarak kullanılır. Emilen hava içerisinde bulunan parçacıkların tutulması için tasarlanmıştır. Bu parçacıkların kanal içerisine girip birikmesini ve cihaza kadar ulaşıp zarar vermesini engeller. Vidalı kulp sayesinde filtresi kolayca demonte edilebilir ve temizlenebilir. Genellikle ameliyathane ve tekstil fabrikaları vb. yerlerde kullanılır.
EMN-U (JET NOZUL)
Bu tip menfezler yüksek debi ve hız olan sistemler ve havanın uzun mesafelere atılması gereken sistemlerde kullanılır. Genellikle geniş ve büyük hacimlerde (hava alanı, işmerkezi v.b) kullanılır. nozul kendi ekseni etrafında 360 derece dönebilir. Aşağı yukarı sağa ve sola 30 derece dönebilir. Isıtma için aşağı, soğutma için yukarı açılandırılarak doğru hava yönlendirilmesi yapılır.
ESD-U (ÇOK YÖNLÜ MENFEZ)
Havalandırma sistemlerinde yüksek tavan uygulamalarında (4 m ve daha yüksek) kullanılır. Genellikle hava alanları, tiyatro, Fabrika, sinema salonları v.b. ortamlarda kullanılır. Hava ayarı difüzörün ön yüzünde bulunan kol vasıtası ile yapılır. İstenmesi halinde servomotor takılabilir.
EHD-U (HAVA DAMPERİ)
Havalandırma sistemlerinde kanal ayrımlarında, şaftlarda veya klima santralleri ağızlarında açma kapama ve hava ayarı yapmak için kullanılır. Manuel veya servomotorlu olarak imal edilir.
ES-KON HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ
Adres:İvedik Organize Sanayi Bölgesi Eminel Sanayi Sitesi 22. Cad. 691. Sk. No: 3 Ostim / Ankara /TURKEY
Email:info@es-kon.com
Telefon:+90 312 395 54 93 - 395 54 94 Fax:+90 312 395 54 99